Zmiany w Krakowie są niezbędne

Zmiany w Krakowie są niezbędne

Głównym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Nasze miasta są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości samochodów na naszych drogach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i drogi trzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami i naprawy już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.