Pyszna kuchnia naszego kraju

Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odnaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.